Після лущення стерні 20-30% решток мають залишатися на поверхні
Під час застосування комбінованого обробітку ґрунту та проведення заходів зі зруйнування ущільнень, необхідно звернути увагу на змішування пожнивних решток. Воно повинно виконуватись на невелику глибину.
Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.
Лущення стерні проводиться для того, щоб перервати капілярність рослини – робити це потрібно на мінімально можливу глибину, щоб зберегти дорогоцінну вологу й забезпечити оптимальні умови для існування живих організмів у горизонті.
«Закопали рештки – забудьте про нітрифікацію, вони будуть гнити в землі, сприятимуть розмноженню хвороб і бактерій, а від поля виділятиметься неприємний запах», – зазначає агроном, незалежний консультант Case IH з ґрунтообробної техніки Йоханн Татцбер.
Разом з тим 25-30% решток мають бути на поверхні й виконувати захисні функції від водної та повітряної ерозії. Ці правила актуальні для всіх культур.
Такі роботи можна виконувати восени чи навесні. Після змішування решток і розпушення горизонту, він має бути вирівняний для сівби. Досягнути оптимальних умов можна за допомогою борони вертикального обробітку.
Раніше ми повідомляли, навіщо знищувати ущільнення господарям, які не використовують плуг.