Техніка

Пелетайзер Schaider Pelletec D 8.0 виробляє 8т/год пелет з польових решток

Пелетайзер Schaider Pelletec D 8.0 виробляє 8т/год пелет з польових решток

Австрійська компанія Schaider представила пелетайзер Pelletec D 8.0, який здатний виробляти до 8т/год пелет з соломи, сіна, люцерни, енергетичних культур, польових решток безпосередньо в полі за одну операцію.

Про це повідомляє пресслужба підприємства.

Виробництва пелет на цій машині потребує низьких витрат включаючи амортизацію, відсотки, експлуатаційних ресурсів, витрат на оплату праці, обслуговування, ремонт і страхування. Споживання енергії для гранулювання становить менше 50% у порівнянні зі звичайними системами.

Пелети можна використовувати як корм для тварин, підстилку, енергетичні гранули, добрива, гранули для вторинної переробки, промислове застосування (наприклад, біогаз, трав’яний папір, біопаливо, ізоляційні матеріали) та багато іншого.

Для стаціонарних застосувань також можна використовувати електродвигун, що призводить до здешевлення енергоспоживання.

Початковий вміст вологи в гранульованому матеріалі: в ідеалі приблизно 12 – 20 %, вологість в гранулі знижується в процесі гранулювання, якщо вологість занадто низька, в камері кондиціонування можна додати воду або водяну пару.

Температура: Вихідний матеріал може бути попередньо підігрітий відпрацьованим теплом від приводного агрегату (розробляється), щоб ще більше мінімізувати потребу в енергії під час процесу гранулювання за допомогою запатентованого компресорного агрегату. Температура готових гранул на виході становить близько 90° C. Ця температура і високий тиск гарантують, що пелети практично не містять мікробів.

Добавки: В принципі, для гранулювання не потрібні добавки, лігніни, що зріджуються в процесі гранулювання, або білок біомаси діють як клей, але різні добавки можуть бути додані з 2 резервуарів для добавок, наприклад, вапно для запланованої теплової утилізації, евкаліпт для підстилки (стабільна гігієна, запобігання поїданню підстилки кіньми)… 

Кормові гранули: додаючи високоякісну сиру клітковину без мікробів (див. температуру) до концентрованих кормів, наприклад, при відгодівлі свиней, можна покращити якість м’яса, не сповільнюючи процес росту; гранулювання цілої рослини, наприклад, ячменю (концентрований корм + сира клітковина), може заощадити процес обмолоту. Гранульовану люцерну (з високим вмістом протеїну та сирої клітковини) можна додавати до корму, а також використовувати у відгодівлі великої рогатої худоби. 

Читайте також: Сушіння за допомогою пелет удвічі дешевше за газ