Техніка

Параболічна скоба показала ефективність у пустелі

Параболічна скоба показала ефективність у пустелі

При випробуванні на Середньоазійській машино-випробувальній станції завдяки розпушенню ґрунту параболічною скобою краще зберігалася повітряна волога і розвивалася рослинність.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пишуть Михайло Савін, провідний науковий співробітник, Андрій Кувшинов, заввідділом механізації ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова». 

«Свого часу параболічна скоба проходила випробування на Середньоазійській машино-випробувальній станції. Для з’ясування динаміки зношування на піщаних ґрунтах скобою було зроблено велику кількість проходів. Навесні по лінії проходів трав’яниста рослинність розвивалася інтенсивніше, що було зафіксовано на знімках з космосу. Це також є підтвердженням, що розпушений скобою ґрунт навіть у пустельних умовах здатен накопичувати повітряну вологу», – зазначають дослідники. 

Вони уточнюють, що у сучасних технологічних картах на вирощування винограду передбачено розпушення ґрунту посередині міжряддя раз на 3−4 роки. Для виконання цієї операції найбільше підходить виноградний глибокорозпушувач РВ-3. Для збільшення обсягу розпушеного ґрунту його додатково оснащують двома боковими плоскорізними лапами для обробітку по сліду коліс чи гусениць трактора завглибшки 30−35 см. 

«Так зване «сухе зрошення» — це не тільки руйнація капілярів, якими підіймається волога до поверхні ґрунту, а і створення умов для накопичення повітряної вологи», – підсумовують учені.

Читайте також: Параболічна скоба розпушує ґрунт у 2,24 раза ефективніше за плуг