Техніка

Осушувач повітря економить енергію в теплицях

Осушувач повітря економить енергію в теплицях

Тепличники традиційно вдаються до вентиляції, щоб вирішити проблему високої вологості у приміщенні. Хоча ця стратегія ефективна, вона також спричиняє втрати тепла. 

Про це повідомляє Agricultural Adaptation Council (AAC).

Компанія Flowers Canada (Онтаріо) провела експеримент з 4 різними технологіями рекуперації енергії: механічний холодильний осушувач (MRD), рідкий адсорбуючий осушувач (LDD), який пропускає вологе повітря через розчин розсолу для поглинання вологи, а потім нагріває розсіл для його регенерації, а також систему вентиляції з рекуперацією тепла (HRV), яка розташована за межами теплиці та зігріває прохолодне сухе повітря, що надходить у приміщення. Четверта технологія – це прототип вентилятора з рекуперацією енергії (ERV), який поєднує підхід рідкого осушувача з теплообміном в одній системі.

«Усі системи здатні контролювати вологість набагато краще, ніж звичайна вентиляція, але кожна має свої переваги та недоліки», — зазначив Цзінджінг Хан, інженер-дослідник Flowers Canada, додаючи, що жодна з систем не була ефективною протягом усього року.

Системи LDD і MRD виявилися найбільш економічно ефективними пізньої осені, взимку та ранньою весною. HRV забезпечує виробникам економічні переваги в холодні та посушливі місяці, а система ERV ефективно допомагає зменшити утворення конденсату на скляному покритті теплиці.

Енергозбереження та економія найбільш ефективні з жовтня по березень.

Читайте також: Тепличники найбільше страждають від перебоїв з електропостачанням