Овочі-Ягоди-Сад

Тепличники найбільше страждають від перебоїв з електропостачанням

Тепличники найбільше страждають від перебоїв з електропостачанням

Втрати в агросекторі від перебоїв з електропостачанням очікують на рівні 10-15%. Але найпроблемнішим є тепличний сектор, який зазнає більш суттєвих втрат.

Про це у телеефірі заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, говориться у повідомленні Мінагрополітики.

«Найпроблемнішим є тепличний сектор, оскільки він є найбільш енергоємним, — пояснив Тарас Висоцький. — Це однозначно той сектор, де ми зазнаємо суттєвих втрат. І можна стверджувати, що теплична група зараз найскладніша».

По інших сегментах втрати очікуються на рівні 10-15%.

«Фактично вже місяць як міністерство постійно розглядає заявки від агровиробників щодо їхнього включення до переліку критичної інфраструктури. Там вже є десятки позитивних рішень. Це перший захід, який допомагає безперебійно працювати критичним галузям в агро. Також маємо спільне роз’яснення з Міненергетики щодо постанови з імпорту електроенергії, яка також дає право на постійний безперебійний доступ до електроенергії. І третій важливий захід — це допомога міжнародних партнерів у забезпеченні генераторами. Маємо вже перші постачання, які відбуваються через продовольчу програму ФАО. Наразі плануємо наступні постачання», — наголосив перший заступник міністра.

За його словами, це не забезпечить технічно такі ж умови, які були до початку обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури, але має допомогти пройти енергетичну кризу з мінімальними витратами і головне — не зупинить діяльність стратегічно важливих підприємств.

Читайте також: Тепличний сектор, найімовірніше, продовжуватиме скорочуватися