Техніка

Наскільки точним має бути обладнання для диференційованих технологій

На полях із різними умовами забезпечення поживними речовинами й нерівномірним умістом вологи вигідніше працювати диференційно. Відтак, є актуальним питання, наскільки точним може бути обладнання та наскільки точними мають бути дані, на основі яких фермер буде створювати карти-завдання.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Якщо йдеться про точність руху техніки по полю, бажано прагнути до максимальних показників. У кого немає власних RTK-станцій, можуть придбати платний сигнал. Щодо визначення неоднорідних зон на полях, то похибки в кілька десятків метрів взагалі не є критичними на фоні загальних площ господарства», – розповідає видання.

Також відзначають, що витрачати добрива там, де завжди стоїть вода, не варто. Як і не варто сіяти великі норми на пагорбах, де зазвичай бракує вологи.

«Це питання більше стосується створення карт-завдань, а для цього треба зібрати точну висхідну інформацію про хімічний склад ґрунтів, урожайність, рельєф тощо. Сучасні технології дозволяють працювати з достатньою точністю. Таким чином, точність визначатиметься шириною захвату сівалки або секції сівалки. Що стосується внесення добрив, то це також залежить від конструкції та можливостей агрегата. Загалом практики радять дотримуватися принципів Парето, коли 20% зусиль дають 80% результату», – зазначають у статті.

Нагадаємо, диференційований висів дозволив зекономити $24 тис.