Надмірне притискне зусилля спричиняє зниження врожайності
Притискне зусилля висівної секції впливає на локальний стан верхніх шарів ґрунту й, відповідно, розвиток кореневої системи. Відтак, притискне зусилля має прямий зв’язок із врожайністю культури.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Офіційний дилер Massey Ferguson ТОВ «Амако Україна» проводив Crop Tour, у ході якого визначали чинники впливу на урожайність кукурудзи. Зокрема, досліджували ділянки з різним притискним зусиллям висівної секції.
«На дослідній ділянці з малим притискним зусиллям спостерігався гірший розвиток рослин. Причиною стало недотримання глибини висіву та неякісний контакт насінин із ґрунтом. Це спричинило нерівномірний розвиток і внутрішню конкуренцію», – зазначають у статті.
Натомість на ділянці з надто великим притискним зусиллям густота рослин відповідала нормі, але потенційна врожайність тут теж була нижчою. Корені були витягнуті вздовж рядка. Це свідчило про те, що в переущільнений ґрунт вони не змогли проникнути, площа живлення суттєво зменшилась, що призвело до зменшення врожайності.
«Результати трьох ділянках мали такий вигляд: легке притискне зусилля – 9,81 т/га; нормальне – 10,50 т/га; надмірне – 9,89 т/га», – додають у публікації.
Нагадаємо, автоматичне притискне зусилля підвищує врожайність при різній структурі ґрунту на ділянці.