Техніка

KRONE розробила подрібнювач зеленої маси зі змінними параметрами

Кормозбиральний комбайн KRONE BiG X

Одним із найважливіших вузлів кормозбирального комбайну є подрібнювач. Щоб забезпечити найбільший ефект від згодовування зеленої маси, слід подрібнити її до оптимального розміру. Для тваринництва й біогазових установок розміри часток суттєво відрізняються, тож подрібнювач повинен «уміти» працювати саме так, як потрібно власнику.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Компанія KRONE розробила концепцію OptiMaize, що забезпечує потрібні параметри подрібнення з можливістю їх змінювати.

Наприклад, підприємства, що мають ВРХ, для раціонів використовують силос різної довжини. Найменша довжина подрібнення потрібна для виробництва біогазу. Тут ефективність хімічних процесів напряму залежить від розміру часток рослин. Натомість відгодівля бичків і молочне тваринництво, залежно від раціонів, вимагають значно більшої довжини подрібнення. У кормозбиральних комбайнах BiG X ці потреби враховано – покупець може обрати один із чотирьох подрібнювальних барабанів із різною відстанню між ножами та функцією швидкого перемикання між довжиною подрібнення.

Для цього потрібно знизити оберти барабана за допомогою редуктора VariLOC з 1250 до 800 об./хв. Оператору достатньо кількох хвилин, щоб встановити потрібний режим роботи. За допомогою зниження обертів діапазон довжини різання збільшується до 50%. Таким чином, без додаткових витрат на налаштування барабана можна швидко змінити коротке подрібнення на довге. Самі барабани пропонують у чотирьох варіантах: OptiMaize S, M, L і XL, де кожен наступний оснащено меншою кількістю ножів.

Нагадаємо, професійні прес-підбирачі Comprima оснащують трьома видами камер на вибір.