Коткування наприкінці сівби спричиняє безперервне випаровування вологи, - аграрій
ФГ «Вітам», що на Житомирщині, застосовує на своїх полях агрегат власної розробки та самостійного виготовлення, що дозволяє працювати за технологію Овсінського та отримувати стабільні хороші врожаї без застовування добрив.
Про це AgroTimes розповідає власник ФГ «Вітам» Олександр Дмитрук.
Машину Alligator від «Конструкторського бюро „Дмитрук”» оснащено переднім котком для подрібнення решток, потім розміщено стійки з лапами та сошниками, далі – задній коток і в кінці – пружинна борона для вирівнювання поверхні. Відстань між лапами, що розпушують ґрунт, становить 30 см. Цікаво, що коток у сівалці призначено не для трамбування ґрунту.
«Традиційне коткування наприкінці сівби це не дуже добрий процес за будь-якої технології. Так, можливо, сходи будуть дружнішими, але разом із тим можемо втратити значну кількість вологи. Річ у тім, що, коли ми трамбуємо верхній шар ґрунту, волога підтягується знизу, зволожує насінину, вона проростає, а далі відбувається безперервне випаровування. Натомість ми прагнемо, щоб верхній шар лишавсь пухким, бо так він утримує вологу», – розповідає Олександр Миколайович.
Нагадаємо, ФГ «Вітам» уже 9-ий рік отримує добрі врожаї без використання добрив.