Техніка

ФГ «Вітам» самостійно задовольняє власні потреби в сільгосптехніці

Агрегат Alligator

Житомирський аграрій Олександр Дмитрук займається тваринництвом, вирощуванням сільгоспкультур, має власну пекарню та, окрім того, створив власне конструкторське бюро, яке задовольняє потреби ФГ «Вітам» у сільськогосподарській техніці.

Про це аграрій розповів у коментарі AgroTimes.

У 2015 році виготовили перший агрегат Alligator. Усього одна така машина може закривати вологу, культивувати та сіяти за різних ґрунтово-кліматичних умов і по будь-яких попередниках.

У цьому ж році для власних потреб зробили навісний обприскувач із шириною захвату 19 м. Його особливістю є агрегатування на тракторі, місткість 2000 л, висока продуктивність – 25 га/ год (за швидкості 17 км/год і норми виливу 40 л/га) і відсутність третього ряду коліс, завдяки чому витоптування під час операції мінімальне.

Навісний обприскувач

Також у господарстві мають власну установку з виготовлення комбікорму. Розроблено автоматичний дозатор олії для неї, з яким обладнання виготовлятиме 500 кг комбікорму за 20 хв.

Комбікормова установка

Разом із тим майстри працюють над виготовленням бетонозмішувача та знаряддя для корчування дерев. Є в на підприємстві й власна сушарка та силоси для зберігання зерна. Таким чином, завдяки великій кількості напрямків діяльності та власному виробництву всього обладнання, сьогодні у ФГ «Вітам» не виникають питання щодо оптимізації якихось процесів.

«Оптимізувати потрібно, коли в тебе все добре. Бо твій занепад починається тоді, коли ти отримав хороший прибуток і не раціонально його використав. З 2017 року я міг кожен рік купувати собі новий сучасний трактор. Натомість поступово придбав три вживаних взаємозамінних машини, збільшивши продуктивність робіт і заощадивши кошти для інвестування в різні розробки», – зазначає Олександр Миколайович.

Раніше ми повідомляли, ФГ «Вітам» уже 9-ий рік отримує добрі врожаї без використання добрив.