Техніка

Компанія ІМК тестує безпілотні технології та роботизовані платформи

У компанії ІМК більшість сучасних технологій успішно працюють вже кілька років. Однак є ще багато рішень, які хотілося б впровадити.

Про це розповів технічний директор компанії ІМК – Богдан Кривіцький, пише The Ukrainian Farmer.

«Сьогодні активно впроваджуємо технологію змінних норм для сівби та внесення добрив. Цього року так відпрацювали на площі в 10 тис. га, і ця цифра буде збільшуватись. Ми побачили економію посівного матеріалу й добрив, а також прибавки врожайності. Картування врожайності торік виконувалось на 85% полів», – зазначає технічний директор.

Тому сьогодні в умовах тендеру на залучення орендованої техніки обов’язковою умовою є наявність обладнання для картування урожайності. Компанія готова сплачувати додатково 50-70 грн за гектар за наявність цих систем.

Богдан Кривіцький

«Маємо велике бажання зробити комплексне обстеження ґрунту на ущільнення і працювати з урахуванням цих даних. Активно працюємо в напрямі впровадження безпілотних технологій і роботизованих платформ. Наразі тестуємо самохідну платформу, яка може працювати з різними змінними агрегатами. Також бачимо перспективу в технології селективного обприскування, що кардинально зменшує хімічне навантаження на рослини, ґрунт і довкілля. З’являються технології ідентифікації бур’янів і навіть шкідників, що відкриває великі можливості зі збільшення ефективності обробок. Тому найближчі кілька років це буде одним із ключових напрямів для розвитку», – розповідає Богдан Кривіцький.

Нагадаємо, чистий прибуток ІМК зріс на 189%.