Техніка

JCB презентує першу в галузі мобільну водневу заправку

Компанія JCB, розробник перших у світі робочих будівельних машин, що працюють на водні, представила вперше в галузі – мобільну водневу заправку.

Про це повідомляють у прес-службі виробника.

JCB інвестує 100 мільйонів фунтів стерлінгів у проект виробництва надефективних водневих двигунів і вже продемонструвала робочі прототипи екскаватора-навантажувача та телескопічного навантажувача Loadall, що працюють на водні.

Наразі компанія анонсувала мобільну водневу заправку, що забезпечує швидкий і простий спосіб для клієнтів заправляти свої машини на місці. Близько 97% будівельних машин отримують пальне під час роботи на місці. Це означає, що клієнти вже звикли до транспортабельного пального, що дозволяє заправлятися за лічені хвилини.

Голова правління JCB Лорд Бемфорд, який очолює водневий проект JCB, зазначив: «Відколи ми стали першою компанією будівельного обладнання, яка представила машини, що працюють на водні, багато хто запитував, як їх можна заправляти. Сьогодні ми маємо відповідь із нашою новою мобільною системою заправки воднем, що дозволяє забирати водень із причепів для труб на місці й розподіляти його до машин нашим заправником. Викопне пальне — це не майбутнє, а водень — практичне рішення для живлення наших машин у наступні десятиліття. Наші британські інженери роблять фантастичну роботу над цією технології, і попереду ще багато цікавих розробок».

Над проектом працює команда зі 100 інженерів. Першою машиною, що працює на водневому двигуні, був​​ екскаватор-навантажувач JCB, а рік тому — телескопічний навантажувач Loadall. Цю технологію продемонстрували в Зеленій зоні на COP26 у Глазго, коли світові лідери обговорювали заходи щодо різкого скорочення викидів парникових газів. JCB виробляє двигуни з 2004 року, виробляючи їх на заводах у Дербіширі (Делі, Індія). Минулого року JCB відсвяткувала важливу віху, випустивши свій 750 000-й двигун.

Нагадаємо, лінійку телескопічних навантажувачів JCB Loadall розширили новою моделлю середнього класу 538-70.

Раніше ми повідомляли, у Чернівцях відкрили новий філіал CML.