Інноваційні інструменти у воєнні часи стають дедалі актуальнішими
Активні бойові дії, що тривають на українських територіях, суттєво вплинули на діяльність місцевих агрокомпаній, утім, не зупинили її. Сільгосппідприємства докладають неабияких зусиль, аби вчасно провести посівну й забезпечити країну продовольством.
Про реалії польових робіт на звільнених від окупанта територіях AgroTimes розповів заступник гендиректора ІМК з технічних питань та інновацій Богдан Кривіцький.
За його словами, зі 120 тис. га цьогоріч ІМК засіє близько 70-80% площ. Найкритичніша ситуація на Чернігівщині.
«Військові поки перевіряють, чи заміновані поля, та й з логістикою проблеми – мости розбиті, є питання щодо функціонування залізниці. Тож опрацьовуємо всі можливі варіанти, намагаємося все врахувати», – зазначив Богдан Кривіцький.
Що ж до пального, то господарства ІМК забезпечені ним приблизно на 70% – умовно до середини травня, на момент проведення більшості посівних робіт.
«Надалі шукатимемо й за потреби привозитимемо дизель. Централізовано завозимо нині й якусь кількість 92-го бензину (заправки в Сумській та Чернігівській областях зараз порожні) – аби наші фахівці були мобільні й могли оперативно виїжджати в поля», – розповів Богдан Кривіцький.
За його словами, більш активним скаутингом агрономів та супутниковими знімками компанія компенсує нестачу інформації про стан посівів, оскільки свої дрони віддали на потреби ЗСУ та Нацгвардії.
Тож, як підкреслив заступник гендиректора ІМК з технічних питань та інновацій, у пригоді стає мобільний додаток, що дозволяє відправляти завдання агроному для перевірки конкретних ділянок поля. Інноваційні інструменти тепер стають дедалі актуальнішими.
Нагадаємо, аграріям надають безкоштовний доступ до моніторингу полів за допомогою супутникової онлайн-платформи.