Техніка

Інноваційні цифрові рішення стають доступними для малих та середніх сільгосппідприємств

Через війну українські сільгоспвиробники зіткнулися з новими викликами: обмежений доступ до матеріально-технічних ресурсів, різке зростання собівартості продукції та нестача фінансування. В таких умовах складно планувати роботу господарства, одним зі шляхів пережити турбулентні часи – це  зробити свої підприємства максимально ефективними та гнучкими в управлінні. Відтак, програма USAID АГРО робить інноваційні цифрові рішення для управління агропідприємствами доступними для малих та середніх підприємств. Одним із таких рішень є цифрова платформа Soft.Farm, розробка якої відбулася за підтримки USAID АГРО.  

Про це з посиланням на коментар керівника ТОВ «Рено» Костянтина Завгороднюка повідомляється на Фейсбук-сторінці USAID АГРО.

Програма, зокрема, сприяє підвищенню ефективності та продуктивності агро МСП завдяки збору та аналізу актуальної і точної інформації щодо роботи господарства. Система поєднує в собі агротехнологічні дані (використання добрив, засобів захисту рослин, розрахунок потреби та технологічні карти), моніторинг (супутникові дані, агроскаутинг, GPS контроль техніки, картограми ґрунтів, метоспостереження), а також управлінські дані (контроль витрат, контроль висіву, земельний банк).

Все це в єдиній системі дозволяє агровиробникам відслідковувати роботу господарства до найменших деталей, приймати рішення на основі повної інформації, а також підвищувати ефективність роботи та продуктивність вирощування продукції.

Система також була розширена на додаткові ланцюги доданої вартості, зокрема вирощування фруктів та овочів, де виробники мають більш обмежені можливості впроваджувати інноваційні цифрові рішення, порівняно з сегментами виробництва зернових та олійних культур.

Раніше повідомлялося, чи варто сьогодні переходити на інноваційні технології в точному землеробстві.