Техніка

Інноваційна система точкового внесення добрив PUDAMA забезпечує 25% економії

Завод Kverneland Group Soest GmbH отримав нагороду Efficiency Award NRW за інноваційну систему контрольованого точкового внесення мінеральних добрив – PUDAMA, що встановлюється на просапні сівалки.

Про це розповідають у прес-службі компанії.

Ця нагорода присвоюється за розробку ресурсозберігаючих технологій з ініціативи федерального Агентства Енергоефективності.

Система PUDAMA була розроблена Kverneland спільно з Кельнським Технічним Інститутом. Основне її завдання – економія добрив на 25% без зниження врожайності культури. Під час сівби просапних культур задані дози сухих мінеральних добрив вносяться порційно (точково) прямо під корінь майбутньої культури. Така технологія забезпечує економію добрив, підвищує ефективність живлення та знижує негативний вплив на ґрунт.

Kverneland Group Soest GmbH отримав нагороду на основі тестів, зроблених на дослідному зразку сівалки. Серійне виробництво PUDAMA планується у 2023 році.

«Використання технології PUDAMA тільки на просапних сівалках у Німеччині дозволить щорічно заощадити до 81 тис. т мінеральних добрив. Це означає, що 16,2 тис. т чистого азоту та фосфору не будуть навіть вироблені», – відзначають у компанії.

Нагадаємо, призначено нового генерального директора та президента Kverneland Group.