Техніка

Фінський виробник шин Nokian Tyres залишає російський ринок

Великий виробник шин для складних кліматичних умов – фінська компанія Nokian Tyres ухвалила рішення про контрольований вихід з російського ринку. Через війну в Україні та подальше посилення санкцій Nokian Tyres plc більше не може продовжувати свою діяльність у росії. Підготовка розпочнеться негайно й компанія оцінить різні варіанти виходу.

Про це повідомляє прес-служба виробника.

У рамках цього процесу Nokian Tyres відобразить знецінення російських активів у другому кварталі 2022 року на суму близько €300 млн. Вони будуть відображені як винятки, що не належать до МСФЗ. З урахуванням знецінення вартість чистих активів Nokian Tyres у росії та білорусі на 31 травня 2022 року становила близько €400 млн.

«Протягом останніх місяців ми стали свідками шокуючих подій в Україні. Ми з глибоким сумом стежимо за ситуацією й разом з усім міжнародним співтовариством беззастережно засуджуємо війну, що завдала невимовних страждань стільком людям», – зазначає президент і головний виконавчий директор Nokian Tyres Юкка Мойсіо. «У короткостроковій перспективі ми зосередилися на адаптації до дуже мінливого та вкрай невизначеного операційного середовища й збереження контролю над нашими операціями в росії».

«Після ретельного розгляду та оцінки різних варіантів ми вирішили відновити Nokian Tyres без присутності в росії та зосередитись на можливостях зростання на інших наших основних ринках. Це було непростим рішенням, враховуючи, що у нас у росії понад 1600 відданих своїй справі співробітників, досвід яких ми високо цінуємо, а також багаторічні відносини з клієнтами та постачальниками, побудовані за останні 17 років», – продовжує Мойсіо.

Щоб забезпечити постачання своєї продукції, Nokian Tyres продовжує нарощувати потужності своїх заводів у Фінляндії та США та вирішила інвестувати в нові потужності в Європі. Раніше компанія оголосила, що припинила інвестиції в російське підприємство й почала перекладати виробництво окремих ключових сімейств продуктів із росії на інші заводи.

Nokian Tyres працює у росії з 2005 року. У 2021 році близько 80% шин компанії для легкових автомобілів було вироблено в росії, а бізнес-напрямок «Росія та Азія» забезпечив близько 20% чистих продажів Nokian Tyres.

Раніше ми повідомляли, Michelin остаточно вийде з ринку росії до кінця 2022 року.