Техніка

ФГ «Арсен» досягнуло врожайності пшениці майже 8 т/га завдяки якісній посівній техніці

Дбайливе ставлення до землі керівника ФГ «Арсен» у поєднанні з високою якістю сівби Väderstad Spirit 400S дали змогу істотно підвищити показники врожайності та, відповідно, рентабельності вирощування сільгоспкультур на полях господарства.

Про це розповідає керівник ФГ «Арсен» Василь Таращук, пише журнал The Ukrainian Farmer.

 «Цьогоріч пшеницю змолотили «на коло» по 78 ц/га, а ячмінь – по 62 ц/ га. Бувало й більше, багато що залежить від погодних умов. Ріпак цього сезону дав по 42 ц/га. Гороху мали по 6 т і більше. І я скажу так: від якості висіву залежить щонайменше 40% фінального результату врожайності. Ми працювали сівалкою Spirit», – зазначає господар.

Модель Väderstad Spirit 400S обладнана широким притискним колесом з великим діаметром, що забезпечує плавний хід сівалки з низьким впливом вібрації, підвищуючи точність під час роботи на великій швидкості. А відносно невелика робоча ширина сівалки знадобилася в конкретних умовах роботи господарства.

«У нас тут дуже нерівний рельєф полів – схили, косогори тощо. Ясна річ, якби в нас були рівні поля, то я взяв би 6-метрову модель. Проте за наших умов це якраз оптимальний варіант. Це перше. А друге те, що поля в нас розташовані можуть бути досить далеко одне від одного, і не тільки поля, а «клаптики» землі по 3-5 га. Там не потрібна широкозахватна сівалка. Та й добиратися до них доводиться через населені пункти, вузенькі польові дороги тощо. Наш Spirit може складатися до мінімальної ширини не більше як 3 м, тому його дуже зручно переміщувати з одного місця на інше», – додає Василь Степанович.