ФГ «Амарант-Захід» підвищило продуктивність роботи з використанням дрона
ФГ «Амарант-Захід», що у селі Скомороха на Львівщині, на 200 га вирощує соняшник, пшеницю, ріпак, кукурудзу, ячмінь, сою та амарант. За цьогорічних складних умов господарство підвищило продуктивність виробництва завдяки допомозі від USAID.
Про це повідомляє прес-служба USAID Ukraine на своїй Фейсбук-сторінці.
Роман Великопольський, який очолює господарство – один із тих близько 8 тис. українських с/г виробників, які після початку розв’язаної росією війни отримали допомогу від USAID у вигляді насіння, добрив, пестицидів, пального та інших матеріалів. Крім того, завдяки USAID, на полях «Амарант-Захід» виконали хімічну обробку дроном.
Безпілотники у середньому потребують у 5-10 разів менше пального на один гектар угідь, порівняно з ручними методами обробки, та дозволяють у середньому заощадити 30% пестицидів. Окрім того, вони можуть компенсувати нестачу працівників, чимало з яких нині вступили до лав ЗСУ; дрони також здатні працювати там, де робота у полі пов’язана з небезпекою від мін.
Участь у цій ініціативі дозволила Романові підвищити продуктивність його господарства:
«Я обробив два поля, а це три гектари соняшника, три гектари ячменю та пшениці. Перевага безпілотників очевидна: вони дають змогу заощадити пестициди, можуть працювати на важкодоступних полях і не топчуть майбутній врожай. Вносити добрива за допомогою тракторів іноді складно, якщо йдеться про високорослі культури – такі, як ріпак чи соняшник. Там, де проходить трактор, рослини не набирають зросту і не визрівають як слід. А безпілотник літає над полем, не шкодить рослинам і не псує врожай. Тож нині думаю, чи не придбати самому таку техніку».
Нагадаємо, спеціалізована платформа надає доступ до всього флоту дронів в Україні.