Ферма майбутнього буде автономною
Голландський університет Вагенінген збирається створити автономну ферму, на якій поєднаються усі сучасні досягнення в галузі автоматизації та автономізації процесів у сільському господарстві.
Про це повідомляється на сайті університету.
Поки ще не ясно, яку саме форму прийме «автономна ферма», але скоріше за все йтиметься про вирощування сільськогосподарських культур у відкритому ґрунті. Сюди увійдуть як овочеві, так і зернові, технічні та олійні культури, оскільки їх виробники мають найбільші шанси відстати технологічно. Наприклад, на тих самих вертикальних фермах вже зараз всі процеси проходять в автономному режимі з віддаленим контролем.
Автономна ферма представлятиме цілу екосистему, яка дасть можливість робити все – від посіву до збирання врожаю, не виходячи ніколи на поле. При цьому, досягається не лише автоматизація процесів, а й зменшується залежність сільськогосподарських культур від хімічних речовин, мінеральних добрив та праці, забезпечується прозорість ланцюгів поставок для клієнтів без додаткового адміністративного навантаження для фермерів. Початок роботи ферми планується вже наступного року. У Великобританії з 2015 року працював схожий проект під назвою HandsFree Hectare. Дослідники університету Харпер Адамс розпочали експеримент з вирощування зерна на одному гектарі без участі людей. Проект виявися успішним, і завдяки цьому університет отримав грант від Innovate UK на створення повноцінної ферми з площею 35 га, яка називається HandsFree Farm. Програма дослідів на цій фермі розрахована на три роки.
Додати коментар
1 коментар