Ефективну роботу технопарку забезпечить диспетчерський центр, - досвід
В агрогрупі «Агрейн» під час зміни технології вирощування кукурудзи (завдяки чому досягнули врожайності 11 т/га), застосовували сучасні агрегати з інноваційним оснащенням. Окрему увагу приділили організації роботи технопарку.
Про це розповів заступник начальника департаменту агровиробництва агрогрупи «Агрейн» Тарас Корнієнко під час Всеукраїнського практичного форуму Digital Farming.
Для внесення добрив використовують розумні розкидачі мінеральних добрив ZGT-S 10001 від Amazone, агрегатуючи їх із трактором John Deere.
Щодо сівалок, то Kinze 3600 і 3700 мають висівні апарати Precision Planting й обладнання під унесення РКД. Одну сівалку додатково оснастили обладнанням для внесення КАС 360 Bandit й для внесення бактеріальних препаратів. Міжрядний обробіток культиваторами виконували одночасно з унесенням рідких азотних добрив, а в пізніші фази – за допомогою обприскувачів із системою 360 Y-Drop.
«У нашій компанії є диспетчерський центр, що керує всією технікою. У всіх операціях, де ми застосовуємо ТМЦ (насіння, добрива та ЗЗР), завдання відправляють із центрального офісу. Тобто ні механізатор, ні агроном ніяк не можуть вплинути на норми внесення. Машинами керує система та працівники в диспетчерській, які створюють завдання. Відтак завдання агронома – тільки проконтролювати правильну технологічність операції в полі», – відзначає Тарас Корнієнко.
Нагадаємо, «Агрейн» створила власну програму для визначення зон продуктивності.