Техніка

Дрон – це точно не альтернатива класичному обприскуванню, - думка

Господарство AgriLab Farming

У господарстві AgriLab Farming захист кукурудзи цьогоріч забезпечували з використанням обприскувача Amazone UX 6201 та дрона-обприскувача XAG XP2020.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі AgriLab Farming.

У господарстві зазначають, що системи захисту реалізовувала виключно інтелектуальна техніка. На більшості площ це був причіпний обприскувач від компанії Amazone – UX 6201 в найновішій комплектації з системою обприскування AmaSelect, технологією активної стабілізації штанги ContourControl, а також керованою віссю AutoTrail.

А от на 82 га працював дрон-обприскувач XAG XP2020 із захватом 7 м, баком для робочого розчину об’ємом 20 л і двома акумуляторами, розрахованими на 12 хв роботи кожен. За час роботи одного повністю заряджається другий. Роторні розпилювачі дрона забезпечують краплю розміром 85-550 мкм. Продуктивність одного XP2020 сягає 16 га/год.

«Дрон – це точно не альтернатива класичному обприскуванню: є нюанси у внесенні певних препаратів, що потребують великої кількості рідини, – відзначає CEO Agrilab Ярослав Бойко. – Але ця технологія має бути в господарствах від 1000 га. Дрони можуть використовуватись для внесення біологічних препаратів, окремих фунгіцидів, десикантів чи як у нас – для точкового внесення гербіциду в умовах, коли на окремих полях з близьким заляганням ґрунтових вод звичайний обприскувач фізично не може зайти».

Так, у квітні господарство орендувало дрон для обприскування полів із перезволоженим торфовим ґрунтом. Бур’яни на цих полях росли окремими групами, які в цілому займали близько 60% площі, – тож дрон виконував не суцільне, а точкове обприскування.

Нагадаємо, в AgriLab Farming описали всі етапи «точної» технології вирощування кукурудзи..