Техніка
Головне:
Техніка

Для закриття вологи ФГ «Богатирівське» придбало спеціальний комплекс з бороною

У ФГ «Богатирівське» на основі проведення власних дослідів сформували бачення, що полягає у підвищенні продуктивності господарства за рахунок зменшення норми висіву і, відповідно, витрат на ресурси. Також, важливим вважають вчасне закриття ґрунтової вологи, тому перед весняною посівною придбали для цього спеціальний комплекс із широкозахватною бороною.

Про це AgroTimes розповів голова ФГ «Богатирівське» (Сумська обл.) Роман Говенько.

«Наразі, до весняної посівної ми готові на 100%, насіння закупили, оранку зробили з осені. У минулому році придбали комбайна, кукурудзяну жатку та комплекс для закриття вологи. Раніше ми робили закриття вологи звичайним культиватором, а в цьому році купили широкозахватну борону. Таким чином зекономимо на пальному», – зазначає голова господарства.

Так, він зауважує, що наразі найголовніше – це вчасно закрити вологу. Разом з тим у господарстві зменшать норму висіву.

«У цьому році ми будемо зменшувати норму висіву кукурудзи та соняшнику і сприяти тому, щоб була більша маса тисячі зерен і більша кількість зерен у ряду. Хочемо збільшувати врожайність за рахунок кращої виповненості качана, а не завдяки більшій кількості рослин, тому що це потребує більших затрат на живлення та побічну продукцію», – додає Роман Говенько.

Нагадаємо, «Агрогрупа Деметра» вже планує роботи із закриття ґрунтової вологи. Також повідомлялося, який комплекс заходів застосовує господарство «Дедденс Агро» до закриття вологи.