Техніка

Чим більший діаметр рулону, тим менша собівартість заготівлі тонни соломи - думка

Чим більший діаметр рулону, тим менша собівартість заготівлі тонни соломи - думка

Солома як корм, зазвичай, яким згодовують сухостійні корови та телички, багата вуглеводами і сприяє більшій засвоюваності білкових речовин. Високий вміст клітковини у соломі надає раціонам годівлі тварин певного об’єму, нормалізує роботу шлунка, кишок, сприяє кращому виділенню травних соків.

Про це AgroTimes повідомили у пресслужбі Групи компаній «Агрейн».

Існує декілька технологій заготівлі соломи: звичайне зберігання в скиртах, в пресованому вигляді, в подрібненому вигляді. При цьому солому в скиртах зберігають у місцях її виробництва (у полі) або поблизу тваринницьких ферм на спеціально обладнаних площадках. Солома, пресована в квадратні тюки або рулони, як правило, закладається штабелями в скирти.

«Здебільшого, ми застосовуємо метод рулонного пресування соломи, який має свої переваги над закладанням у квадратні тюки. По-перше, солома в рулонах менше затікає та може зберігатися просто неба з мінімальними втратами. Вона може зберігатися понад рік, сітка не пошкоджується гризунами. По-друге, рулонний прес дозволяє підбирати солому на швидкостях до 20-22 км/год. Загалом, продуктивність рулонного преса залежить від діаметра та ваги рулону (чим більше маси соломи в одному рулоні, тим менше зупинок на гектар робить прес), а також шарів сітки (чим менше шарів сітки, тим менше часу на зупинку та обмотування). Велика перевага рулонних пресів з високою щільністю – це збільшення ваги рулону без значного збільшення вимог до потужності трактора», – зазначив головний інженер агрогрупи «Агрейн» Михайло Шкатула.

У підсумку експерт зазначив, що загальна собівартість заготівлі тонни соломи в обох технологій є близькою. Водночас так було до появи на ринку рулонних пресів високої щільності трамбування. Як рулонні, вони забезпечують не високу собівартість формування рулонів, а за рахунок високої маси рулонів їх перевезення та зберігання тепер близьке до квадратних тюків.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що «Агрейн» експериментує зі Strip-till з випробуванням агрегату Stripcat.