Агросектор України потребує автоматизації, роботизації та цифровізації, - думка
Фахівці компанії DroneUA долучилася до обговорення інноваційної стратегії України та подолання перешкод у технологічному розвитку українських Agro-Tech та Food-Tech секторів. Експертна зустріч відбулася у рамках проєкту Dood Goverance Fund «Екосистема Інноваційних Технологій».
Про це йдеться у повідомленні компанії.
Спільне бачення учасників обговорення сходиться в тому, що гнучкість та швидкість прийняття рішень – ознака бізнесу, який готовий розвиватися.
Проблемні зони:
- відсутність структурованих даних як в розрізі діяльності окремих агрогосподарств, так і на рівні держави загалом. Це і питання обліку та стану земель, даних в динаміці по зміні якості земельних ресурсів, чіткого відстежування динаміки родючості, витратності агробізнесу, матеріально-технічного забезпечення, ін. Щобільше, протягом крайніх двох років агровиробники повноцінно не користуються інструментами точного землеробства, як приклад – неможливість проведення мультиспектрального аналізу за допомогою дронів.
- низька культура цифровізації та діджиталізації, системна робота в цьому напрямку може поки характеризувати виключно великий агробізнес
- відсутність доступних фінансових інструментів, які спрямованні на інновації.
- критична потреба в людських ресурсах, яка з часом стане ще гострішою.
За даними джерела, європейський курс сьогодні вимагає глибокої модернізації як нормативної бази та регуляторики, так і «зелених» підходів. Адаптація і перехід: бізнес розраховує на поступовість, але готувати варто до швидких і категоричних дій. Повна автоматизація, роботизація та цифровізація виробничих процесів. Людський ресурс виходить із зони «робочі руки» з повною орієнтацією на «адміністратора процесу». Ресурсоощадність, кліматоорієнтованість, точне землеробство. Формування стратегічних альянсів між бізнесами та урядовими структурами, для досягнення максимального розуміння і спільнодії.
«Від нашої команди вкотре наголосимо, що сьогодні Україна має глибокий передовий досвід інтеграції інновацій в агровиробництво. Динаміка попередніх років сформувала неабияку експертизу і вітчизняні практики сьогодні гідні того, щоб бути поширеними на міжнародному рівні. І цільна візія держави потрібна для посилення можливостей на світовій арені. Надважливо зазначити цінність та актуальність ініціативи створення подібного комунікаційного майданчика між бізнесом та урядовими інституціями. Не дивлячись на значні, проривні досягнення вітчизняних Agro-Tech та Food-Tech компаній, на державному цілісна візія розвитку напрямків наразі відсутня. А від так, питання напрацювання нормативних та регуляторних інструментів лишається поза увагою, як і формування сприятливого бізнес-клімату», – зазначено у повідомленні.
Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що ринок агродронів в Україні буде зростати.