Техніка

Українські аграрії можуть отримати грант на обслуговування роботизованих і безпілотних технологій

Українські аграрії можуть отримати грант на обслуговування роботизованих і безпілотних технологій

Програма USAID АГРО запрошує подавати заявки на одержання субгранту для реалізації ініціативи з “Покращення доступу мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП) до послуг з використанням роботизованих і безпілотних технологій”.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомляє USAID АГРО. Щоб підтримати ММСП виробників зерна та олійних культур.

Програма USAID АГРО готова надати субгранти українським недержавним суб’єктам господарювання (за виключенням фізичних осіб-підприємців), що мають відповідний досвід для підтримки напрямків аграрного виробництва зернових та олійних культур через забезпечення ММСП сервісними послугами з використанням роботизованих і безпілотних технологій. Така діяльність повинна сприяти збереженню конкурентоспроможного та сталого аграрного сектору, підвищенню продуктивності праці, збільшенню доданої вартості продукції ММСП, впровадженню нових технологій виробництва, посиленню національної та світової продовольчої безпеки.

Послуги можуть включати, але не обмежуються наступним переліком: послуги з внесення засобів захисту рослин (ЗЗР); послуги з внесення добрив; навчальні послуги з підготовки та стажування пілотів роботизованих і безпілотних літальних апаратів для представників наступних цільових груп GESI: ветерани, зокрема, особи з інвалідністю внаслідок війни та жінки, з метою забезпечення гендерної рівності та соціальної інтеграції, а також створення рівних можливостей для представників зазначених вразливих груп населення.

Очікується, що у рамках діяльності субгрантів коштом гранту буде профінансовано не більше 90% вартості зазначених у заявці послуг, при умові що не менше 10% вартості надання послуг будуть профінансовані ММСП. Конкретні види діяльності можуть включати: організація та просування сервісних, послуг; надання послуг внесення наземними та повітряними дронами ЗЗР та добрив, використання яких у рамках сільськогосподарських проєктів і заходів за підтримки USAID дозволяється згідно зі Звітом про оцінку пестицидів і планом дій стосовно їх безпечного використання для України – PERSUAP (DCN 2018-UKR-044 та наступні редакції)); підготовка та навчання підрозділів та/чи окремих працівників, що задіяні в процесі надання відповідних послуг; розробка та ведення реєстру надання послуг ММСП з урахуванням переліку, вартості та відстежування ефективності надання послуг; моніторинг безпечного поводження з пестицидами з урахуванням вимог чинних законодавчих і нормативно-правових актів України та PERSUAP (DCN: 2018-UKR-044); підготовка звітів та історій успіху з описом впливу роботи субгрантерів на впровадження нових технологій та підвищення продуктивності ММСП у окреслених вище секторах.

Дедлайни: до  20 лютого 2023 р. – підтвердити свою участь у передзаявочному онлайн-семінарі, який пройде 21 лютого 2023 р. з 10.00 до 12.00. Під час семінару учасники зможуть отримати відповіді на уточнюючі запитання щодо субгранту. 10 березня 2023 р., до 18:00 – подання заявок. Кошти, що надаються в рамках субгрантів не можуть використовуватись на створення сайту, закупівлю техніки чи обладнання, повне або часткове відшкодування будівництва та/або реконструкції; надання кредитів, а також на закупівлю ЗЗР чи інших препаратів, призначених для обробки культур. ММСП, що будуть залучені до проєкту, самостійно забезпечать виконавця послуг відповідними розчинами для внесення, що відповідатимуть вимогам PERSUAP.

Раніше ми повідомляли, в експлуатації дронів важливо правильно підготувати їх до зими.