Овочі-Ягоди-Сад

Зменшення поливу покращило якість томатів

Виробник зондів – австралійська компанія Sentek на двох ділянках на півдні та півночі Італії на двох сортах промислових томатів отримала кращу якість томатів на ділянках, які поливалися з урахуванням даних зондів. Крім того, на цих ділянках зекономили на воді.

Про це повідомляє FreshPlaza.

«Нещодавно було проведено два дослідження промислових томатів, які довели, що завдяки встановленню зондів Sentek Drill & Drop можна досягти кращої врожайності та якості навіть при меншому зрошенні», — повідомив Паоло Антіні з Sentek.

Експеримент було проведено у двох різних областях – відповідно на півночі та півдні Італії – на двох сортах Incipit та Docet. Поруч з ділянками із зондом Sentek були контрольні, які поливалися без урахування показників апаратури.

Отже, на ділянці сорту Docet, який поливався за даними зонду, зекономили на витратах на воду 178 євро/га, а також отримали більш однорідні та забарвлені плоди, ніж на контрольній ділянці. При цьому рівень Брікс був на 0,74° вищий (5,52° Sentek проти 4,78° на контролі)».

Як і в попередньому випадку, на ділянці із зондом, сорт Incipit показав значну однорідність стиглості, особливо порівняно з контрольною ділянкою, зі зниженням витрат на зрошення та відсотком зелені (-9%). У той же час відбулося збільшення рівня Brix на 0,34°.Читайте також:Компактні вузли поливу заощадять кошти