Живлення волоського горіха контролюють листковою діагностикою
Контроль за живленням волоського горіха проводять за результатами листкової діагностики. Оптимальний вміст у листі горіха N — 2,55%, Р2 О5 — 0,53, К2 О — 1,99%.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«За зниження вмісту того чи іншого елемента у листі коригують розроблену систему удобрення, – радить Роман Яковенко, кандидат сільськогосподарських наук з Уманського національного університету садівництва. – Для швидкого усунення дефіциту елементів живлення рослини позакоренево підживлюють макро- і мікроелементами впродовж вегетації».
Спеціаліст додає, що обробляють дерева на початку формування листків для посилення росту кореневої системи, підвищення стійкості дерев до несприятливих умов вирощування.
Упродовж вегетації насадження підживлюють для підвищення стійкості до високих температур і забезпечення їх доступними формами макро- і мікроелементів.
«Застосовуючи добрива в розсаднику, слід ураховувати біологічні особливості культури волоського горіха, її окремих сортів і підщеп, вік рослини, кліматичні умови вирощування, тип ґрунту, наявність у ньому в доступній формі поживних речовин, рівень агротехніки, полив», – наголошує Роман Яковенко.
Зважаючи на це, розробляють систему ґрунтового удобрення.
«У шкілці сіянців і першому полі плодового розсадника, готуючи восени ґрунт під оранку, вносять 40 т/га органічних і по 60–90 кг/га в д. р. фосфорно-калійних добрив. Азотні добрива в шкілці сіянців і полях плодового розсадника вносять у два строки: перший — рано навесні перед початком вегетації, другий — в середині травня дозою 30 кг/га д. р. (Т. Є. Стріла). Таке внесення добрив сприяє хорошому росту та визріванню сіянців і саджанців, що дає змогу отримати якісний посадковий матеріал», – радить учений.
Читайте також: Живлення волоського горіха розраховують на основі аналізу грунту