Овочі-Ягоди-Сад

Закарпатський бограч у вересні подорожчав на 11%

Закарпатський бограч у вересні подорожчав на 11%

Експерти дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень визначили купівельну спроможність жителів Закарпаття за допомогою «Бограч-index». Продукти для цієї популярної страви у вересні подорожчали на 10,9%.

Про це повідомив директор Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор на своїй сторінці у Фейсбук.

Він зазначив, що дослідники здійснили у вересні порівняльну до попереднього місяця оцінку купівельної спроможності жителів Закарпаття за допомогою традиційного «Бограч-index». 

Інтерв‘юери протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку. 

Якщо у серпні 2022 року на приготування бограчу на родину з 5 людей потрібно було витратити 539 гривень, то у вересні 2022 року відбулося зростання вартості продуктів для цієї страви на 59 гривень – і загальні вартість продукції за «Бограч-index» склала 598 грн, тобто збільшення цін відбулося на 10,9%.

Зазначимо, що «Бограч-index» — це винахід Карпатського центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний закарпатський бограч-гуяш. Щомісячний «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч-гуяш містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства Закарпаття.

Читайте також: Бограч на Закарпатті у серпні подорожчав