За яких умов плантація спаржі даватиме прибуток
Існують чотири ключові моменти, недотримання яких може перетворити фінансові вкладення в спаржеву плантацію на марні витрати.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
Із власного досвіду вирощування спаржі на площі 16 га директор зі стратегії та розвитку ТОВ «Нікдарія» Євген Харлан розповів виданню проте, що тим, хто хоче займатися спаржею, окрім опанування технології вирощування потрібно вкласти гроші в систему поливу та доробку продукції. Мова йде про крапельний полив, охолодження продукції, облаштування лінії для миття, сортування й пакування, а також регулярне збирання пагонів.
«Перші гектари «Нікдарія» засадила, не переймаючись поливом, адже на території Житомирської області, де розміщено посадки, зазвичай фіксується чимало опадів. Але за весною, коли було здійснено посадку, прийшло бездощове літо. Під спекотними променями сонця надземна частина рослин почала буквально горіти, коренева система –– слабшати. Рятували плантацію дощуванням, але води за такого методу витрачається багато, а зволоження все одно недостатньо. Як результат, всі 16 га обладнали крапельним зрошенням і тепер всім початківцям радимо починати саме з цього», – зауважив Євген Харлан.
За його словами, зібрані пагони можуть зберігати товарний вигляд довго –– до місяця. Для цього їх бажано якомога швидше охолодити до 2 °С. В «Нікдарії» мають власний холодильник, де за однакових умов можна зберігати як ягоди, так і спаржу, а час збирання цих культур не перетинається.
Товарні пагони спаржі потребують миття. Далі пагони за довжиною й діаметром треба розсортувати й упакувати. Без цих операцій ціна товару буде значно меншою.
Євген Харлан зауважив, що обійтися без спеціальної сортувально-пакувальної лінії й усе робити вручну можна, якщо площа насаджень не більша за 2 га. Ціна на таку лінію дешевша, ніж подібне устаткування для ягід.
Нагадаємо, спаржа потребує легких ґрунтів.