Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Для промислового вирощування спаржі з насіння використовують тільки гібриди

Для професійного вирощування  використовують тільки гібридне насіння, оскільки селекційні компанії гарантують, що це на 99–100% –– чоловічі особини. 

Про це пише журнал «Плантатор».

Спаржа — дводомна рослина: чоловічі й жіночі квітки розташовуються на різних рослинах. Жіночі рослини дають значну кількість нестандартної продукції, більшої величини, що не подобається споживачам. Крім того, вони формують ягоди, в яких знаходиться значна кількість насіння. Якщо це насіння потрапляє в ґрунт, то на наступний рік воно проростає і засмічує плантації, конкуруючи з основними рослинами за вологу та поживні речовини. Рослини, які проростають із глибини 15–20 см, шляхом ручного прополювання видалити важко. 

Спаржу розмножують шляхом посіву насіння й висаджування касетної розсади протягом літнього та осіннього періоду.

Якщо посадку закладати влітку або восени, то невеликий урожай можна отримати вже в наступному році за умови, що рослини встигнуть укорінитися та накопичити достатню кількість поживних речовин. Водночас деякі продавці посадкового матеріалу рекомендують починати збирання товарного врожаю лише на третій рік після посадки, коли рослини добре розростуться та зміцніють.

Читайте також: Українська спаржа має високий експортний потенціал

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали