Овочі-Ягоди-Сад

За навантаження яблуні гілками галуження не використовують

За навантаження яблуні гілками галуження не використовують

У садівничому господарстві «Аграна Фрут Лука», що в селі Лука-Мелешківська на Вінничині, при обрізуванні дерев дотримуються правила однієї лінії: за умови навантаження дерева гілками не використовувати ніяких галужень, адже вони затіняють інші й починають потовщуватися.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи»

«Обрізування проводимо з дотриманням форми крони «струнке веретено» (грузбек), – розповів агроном господарства Юрій Овчар. – Основною вимогою до працівників є те, що після обрізування на дереві не має бути пусто. 

За наявної схеми садіння, де ширина ряду 3,2 м, у вже сформованого дерева довжина нижніх гілок має бути близько 70 см. Працівники орієнтуються на сліди від коліс техніки або довжину сучкоріза. Наступні яруси треба робити на кілька сантиметрів коротшими. Це зумовлює рівномірне попадання світла на крону. Товщина гілки не має бути більше як 50% від місця відростання від центрального провідника. Пагони повинні рости не вертикально, а наближено до горизонтального розміщення, що сприяє їхньому навантаженню квітковими бруньками».

Спеціаліст додав, що в господарстві намагаються видаляти всі ростові пагони, залишаючи лише плодові.

«Підрізаємо гілки «на ікло», залишаючи 3–5 см із загостренням назовні. Жирові пагони зрізаємо «на кільце», – уточнив він. – Дотримуємося правила однієї лінії: за умови навантаження дерева гілками не використовувати ніяких галужень, тому що з часом вони затіняють інші й починають потовщуватись».

Якщо верхній ярус навантажений ростовими пагонами, то певну кількість зрізають «на кільце», а частину «на ікло». Практикують техніку обрізування «на перевід». Верхівку дерева за умови досягнення оптимальної висоти (близько 2,8 м) вкорочують. Однак це більше стосується молодого саду. У старших насадженнях, коли верхівка стає доволі грубою, переводять її на бічну гілку, бажано на невелику, плодову, яку потім знову підрізають «на ікло», щоб вона росла в північному напрямі. 

«Спершу починаємо роботу з верхнього ярусу. На платформі — по 6–8 осіб із сучкорізами, – Далі нижні яруси обрізують з одночасним відкиданням гілок у міжряддя».

Читайте також: Основні принципи обрізування дерев базуються на формуванні трьох зон крони