Овочі-Ягоди-Сад

З південноамериканською томатною міллю борються вихолоджуванням приміщень

Для боротьби з південноамериканською томатною міллю (ПАТМ) рекомендується вихолоджувати приміщення за -15 °С протягом одного тижня, за -10 °С — протягом двох тижнів. Вихолоджування є ефективним, оскільки цей тропічний вид не переносить від’ємні температури та не має діапаузи.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»

Важливими агротехнічними заходами є дотримання сівозміни та своєчасний обробіток ґрунту, зокрема глибока оранка на 25–30 см, своєчасне видалення рослинних решток та бур’янів, знищення уражених плодів і листя.

За повідомленнями інформаційної служби Європейської та Середземноморської організації карантину і захисту рослин (ЄОКЗР), усе частіше в країнах Європи на пасльонових культурах виявляють небезпечного карантинного шкідника — південноамериканську томатну міль (Tuta absoluta Meyr.). Уперше її виявили в 1917 році в Перу. У 2009 р. томатну міль виявили в РФ у партіях томатів із Туреччини. У 2010 році шкідника виявлено в Болгарії, на Кіпрі, у Німеччині, Іспанії, Угорщині, Ізраїлі, Косові, Туреччині.

У 2012 р. державними інспекціями з карантину рослин по Київській, Тернопільській та Одеській областях було виявлено гусениці південноамериканської томатної молі в томатах, завезених із Туреччини. Згодом випадки виявлення в імпортних вантажах ПАТМ почастішали. 

На сільськогосподарських угіддях України перші вогнища ПАТМ виявили у 2010 році в Криму та Одеській області, пізніше — в Миколаївській та Херсонській областях. Відтоді ці регіони знаходяться під пильним контролем.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!