Овочі-Ягоди-Сад

Європейські картоплярі страждають від дощів і хвороб

Європейські картоплярі страждають від дощів і хвороб

У країнах-виробниках північної Європи (NEPG) виробничий сектор стикається з черговим сезоном із рясними дощами, які ускладнили посадку і збільшили невизначеність у майбутньому.

Про це повідомляє Potato.Pro.

У регіоні NEPG (Група виробників північно-західної Європи) площі, виділені під картоплю, збільшаnmcz на 4–6% у 2024 році. Календар посадки був одним із найдовших за всю історію: цієї весни він тривав від 8 до 10 тижнів. Поля перебувають на різних стадіях розвитку, від повного цвітіння до кінця клубнеутворення, з бульбами розміром з гусяче яйце.

Виробництво насіннєвого матеріалу зростає у Франції, тоді як у Нідерландах воно залишається стабільним. Проте сотні гектарів насіння зазнали серйозних збитків через повені, особливо в Нідерландах. Досі немає чітких показників щодо бульбоутворення та підрахунку бульб, що створює додаткову невизначеність для виробників.

Попит на промислову картоплю в зоні NEPG, яка включає виробників із Франції, Німеччини, Бельгії та Нідерландів і більші переробні потужності, головним чином у Франції, продовжує зростати.

Однак продажі замороженої картоплі фрі та інших продуктів переробки останнім часом стабілізувалися або навіть знизилися.

Конкуренція на ринку зростає не тільки з північноамериканськими виробниками, а й з такими країнами, як Китай, Індія, Туреччина та Аргентина. Це становить значний виклик для європейських виробників, які повинні враховувати ці зміни при плануванні свого майбутнього розширення чи інвестицій.

Ризики для європейських картоплярів ніколи не були такими високими. Поєднання проблем, пов’язаних зі зміною клімату, високим тиском цього сезону, а також стійкістю деяких нових штамів фітофтори створює все більш складне середовище.

Крім того, недостатня доступність фунгіцидів і використання сортів, які чутливі до фітофторозу та потребують інтенсивної фумігації, ще більше ускладнюють ситуацію. Виникає багато питань щодо кількості та якості майбутнього врожаю. Пізньопосаджені сорти, деякі з яких не призначені для переробки, можуть не досягати достатньо великих розмірів або адекватної ваги.

Читайте також: Картопля на Дніпропетровщині може бути нерентабельною