Овочі-Ягоди-Сад

Якщо видно хворобу чи шкідника – боротися пізно, – садівник

Якщо видно хворобу чи шкідника – боротися пізно, – садівник

На думку Ігоря Тимофєєва, директора компанії «Агрокомплекс «Вінниччина», боротьба з хворобами та шкідниками полягає у виконанні запропонованих консультантами технологій. Якщо це роблять, то ніяких сюрпризів не отримують.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».   

«Основне в стратегії захисту саду — працювати на випередження, – сказав Ігор Тимофеєв. – Коли людина побачила проблему в саду, то розв’язувати її вже пізно. Природа в цьому разі буде сильнішою за людину».

За словами керівника сільгосппідприємства, в саду не чекають, поки традиційні хвороби будуть видні неозброєним оком.

«Зокрема, для кращого запобігання цим проблемам ми поставили метеостанцію, дані з якої передаються також і нашим італійським консультантам онлайн. У нас є програма для прогнозування хвороб і шкідників, – уточнив він. – Наприклад, плодожерка розвивається, починається її літ і спаровування тільки за суми певних умов (температура, вологість тощо), метеостанція це фіксує і раз на годину відправляє на сервер, де встановлено програму. А та видає графік, який сигналізує про низький або високий ризик розвитку плодожерки. За прогнозованих погодних умов через стільки-то днів очікуйте ймовірний спалах шкідника».

Далі вже агрономи, якщо потрібно за підтримки консультантів, коригують внесення тих чи інших препаратів. 

«Якось о шостій ранку нам телефонує італійський консультант і каже: «У вас в прогнозі заморозок на завтра, щось треба робити», – поділився Ігор Тимофеєв. – Вони постійно моніторять наш сад, це їхня робота за контрактом. Але нам, звичайно, теж треба тримати вушка на маківці».

Читайте також:Для профілактики моніліозу абрикоси застосовують три засоби