Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Якісний насіннєвий матеріал дав прибавку 10 т/га ранньої картоплі

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Здоровий насіннєвий матеріал картоплі ранньостиглого сорту Рів’єра на Херсонщині дав урожай 35 т/га проти 25 т/га – з власного насіннєвого матеріалу фермера.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

Зіновія Єлінська, агроексперт, консультант з питань технології вирощування та захисту овочевих культур відкритого й закритого ґрунту провела експеримент на врожайність картоплі сорту Рів’єра, вирощеної з різного посадкового матеріалу. 

Частину площі навесні засіяли тим насінням, яке фермер зібрав у себе на полі, попередньо перевіривши його в лабораторії. З’ясувалося, що бульби були уражені хворобами. Щоб їм протистояти, довелося комбінувати кілька протруйників, що спричинило додаткові витрати. Іншу частину поля засадили картоплею, придбаною в господарстві, яке займається реалізацією посадкового матеріалу. Лабораторні дослідження підтвердили, що ця картопля набагато здоровіша, відсоток ураженості був низьким, тому достатньо було застосувати стандартні протруйники. Промовистими стали й показники врожайності: Рів’єра з власного фермерського насіння низької якості дала 25 т/га, а з придбаного якісного — 35 т/га.

Читайте також: Урожайність картоплі на Чернігівщині потроїлася завдяки поливу

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ