Як внесення добрив впливає на лежкість винограду
За вирощування винограду для тривалого зберігання особливу увагу слід приділяти добривам. Надлишок азоту та органічних добрив у ґрунті затягує ростові процеси, знижує цукристість і різко зменшує лежкість. Однак на бідних азотом ґрунтах унесення азотних добрив має позитивний вплив.
Про це у статті в журналі «Садівництво по-українськи» зазначає В’ячеслав Іванченко, член-кореспондент НААН України, доктор сільськогосподарських наук, співробітник Академії біоресурсів та природокористування КФУ.
Він також додає, що на бідних шиферних, щебенистих або надміру вапняних ґрунтах на лежкість ягід позитивний вплив має повне мінеральне і органічне живлення.
«Дослідженнями, що проведені інститутом ім. В. Є. Таїрова, встановлено, що позакореневе живлення калійними добривами значно підвищує у ягодах винограду масову концентрацію цукрів та оберігає їх від пошкоджень грибними хворобами, а аналогічне підживлення рослин фосфорно-калійними добривами підвищує енергію фотосинтезу листків і активність ферменту інвертази», – пояснює вчений.
Читайте також: Краще зберігається виноград, вирощений на легких грунтах