Як боротися із мільдью
Агротехнічні заходи боротьби з мільдью такі самі як і проти оїдіуму. Для захисту від мільдью використовують мідьумісні препарати, стробілурини, препарати на основі манкоцебу, флутриафолу. Цю систему захисту виноградних насаджень від хвороб багато років використовують у садовому центрі «Північне виноградарство» як для вирощування ягід на товарну продукцію, так і для вирощування садивного матеріалу.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
Строки проведення запобіжних заходів проти оїдіуму збігаються з проведенням обприскувань проти мільдью та антракнозу, тому доцільно готувати бакові суміші з додаванням препаратів від цих хвороб.
Для захисту виноградних насаджень від мільдью перше оброблення проводять у фазі розкриття бруньок препаратами системної дії з групи триазолів. Друге оброблення слід провести, коли пагони відростуть завдовжки 10–15 см, препаратами на основі міді, що також подіє і на збудника антракнозу. Третє оброблення проводять перед цвітінням препаратами з групи стробілуринів. Четверте оброблення проводять після цвітіння, коли ягоди будуть розміром із горошину, препаратами на основі манкоцебу або флутриафолу. Бажано провести й п’яте оброблення у фазі змикання ягід препаратами на основі ципродинілу.
Читайте також: Для боротьби з оїдіумом варто провести 5 оброблень