Овочі-Ягоди-Сад

Яблуневий сад удобрюють органічними та мінеральними добривами

Яблуневий сад удобрюють органічними та мінеральними добривами

Збалансована система підживлення саду дає змогу яблуні нормально розвиватися, плодоносити, посилити морозостійкість, зимостійкість. 

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«З початком плодоношення збільшується винос елементів живлення з ґрунту саду., – пише в статті Ольга Козлова, кандидатка сільськогосподарських наук з Херсонського державного аграрно-економічного університету. – Якщо в перші роки після садіння саджанців у живленні всіх плодових культур переважає азот, то пізніше яблуня виносить більше калію, тому норми калійних добрив під зерняткові поступово збільшують. Удобрення плодових дерев під час плодоношення залежить від багатьох чинників, основними з яких є: величина очікуваного врожаю, ґрунтово-кліматичні умови вирощування, вік плодових дерев, зрошення, система утримання міжрядь, сорти, щільність насадження».

Авторка додає, що система утримання ґрунту в міжряддях плодового саду може бути паровою, паро-сидеральною або дерново-перегнійною (газонною), а в пристовбурних смугах — паровою. 

«Середні норми добрив для плодоносних садів за парової системи удобрення ґрунту становлять: для зерняткових культур — гній 10 т/га + N80–100P60–90K90–120. Органічні добрива вносять нормою 30–40 т/га один раз на три роки», – наводить дані вчена.  

Вона також згадує, що як доповнення до органічних добрив доцільно використовувати в міжряддях (у проміжні роки) сидерати, особливо за достатнього забезпечення ґрунту вологою та в умовах зрошення.

Читайте також: У сад яблуні на легких супіщаних ґрунтах калійні добрива краще вносити щороку