Овочі-Ягоди-Сад

Яблука Пінк Леді із забарвленістю менше 70% не мають потрапляти у продаж

Яблука Пінк Леді із забарвленістю менше 70% не мають потрапляти у продаж

Сорт яблук Пінк Леді, який до сьогодні вважається номером один у світі серед клубних сортів, українські погодні умови не дозволяють вирощувати його якісно.

Таку думку в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» висловив Владислав Макаренко, співвласник фермерського господарства «Макосад» (Чернівецька область).

«Ми вирощували його у тестовому режимі без права продажу, і переконалися, що в Україні надто короткий теплий сезон для Пінк Леді, – розповів він. – Воно не встигає визріти до відповідних смакових якостей, кольору та калібру. Навіть в Італії перший збір сорту відбувається лише в середині листопада і до кінця місяця вони виконують по три-чотири збору цього сорту. У нас найпізніше збирається сорт Фуджі (з кінця жовтня до початку листопада), і вважається, що ледве встигаємо з ним в останній вагон. Висаджувати сорт, пізніший за Фуджі, поки ще досить ризиковано. Хоча, враховуючи зміни клімату, у деяких регіонах України у перспективі це можна припустити».

Яблуко з етикеткою Пінк Леді не потрапляє на полиці магазинів ЄС, якщо його забарвленість менше 70%, зауважує Макаренко. Така продукція йде відразу на сік – споживач не має бачити Пінк Леді з менш інтенсивним кольором. Саме тому цінова планка на клубний сорт ніколи не знижується. Наприклад, кілограм сорту Джаз або Пінк Леді у європейському супермаркеті коштує вдвічі більше за стандартний сорт Гала, Голден або Фуджі.

Читайте також: Клубні сорти яблук покращать експорт буковинського фермера