Визначили кращий матеріал для мульчування столового буряка
Науковці Подільського державного аграрно-технічного університету встановили, що найбільше підвищення врожайності столового буряка – на 8,4 т/га або на 24,1%, маси коренеплодів —16,8 г, вихід стандартної продукції — 7,1%, спостерігалося при застосуванні післясходового укриття ґрунту мульчувальним матеріалом перегноєм.
Про це AgroTimes повідомив викладач Подільського державного аграрно-технічного університету Петро Безвіконний.
В якості мульчувальних матеріалів застосовували чорну і прозору поліетиленові плівки, агроволокно, тирсу, перегній, на контролі не використовували мульчувальні матеріали. Мульчувальні матеріали розстилали на рівній поверхні ґрунту безпосередньо після сходів. Витрата мульчі становила при використанні тирси 6 т/га, перегною — 15 т/га.
Наростання асиміляційної поверхні листя у рослин проходило наступним чином. У фазі масових сходів площа листя на усіх варіантах становила 15 см2 на одну рослину.
На період змикання листків у міжряддях (інтенсивний ріст) варіанти з мульчуванням органічними матеріалами сформували в середньому на одну рослину 2259 см2 та 3134 см2 площу листкової поверхні. При використанні мульчі з неорганічних матеріалів площа листків становила 2501–2957 см2 на одну рослину. Найбільшу площу листкової поверхні відмічали у варіантах із застосуванням перегною в якості мульчі. При цьому площа листкової поверхні у фазі змикання листків у міжряддях становила 3134 см2 на одну рослину, що на 959 см2 менше ніж на контролі. Таке збільшення наростання асиміляційної поверхні пов’язано з тим, що при мульчуванні сходів органічними матеріалами (перегній) відбувається оптимізація фізичних властивостей ґрунту, поліпшується водний, повітряно-газовий, поживний режими і рослини краще розвиваються.
При мульчуванні сходів неорганічними матеріалами прозорою поліетиленовою плівкою був приріст урожайності 8 т/га до контролю. Агроволокно забезпечувало приблизно однакову прибавку врожайності — 7,9 т/га до контролю.
Читайте також: Досліджено, як можна заощадити на удобренні буряків
Додати коментар