Овочі-Ягоди-Сад

Вирощувати черешню без накриття дуже ризиковано, – виробник

Вирощувати черешню без накриття дуже ризиковано, – виробник

Черешневий сад потребує не лише інвестицій у сучасні сорти, техніку, шпалеру, добрива, засоби захисту, зарплату та податки. Але й у накриття від граду та дощу, обладнання для охолодження ягоди після збирання. А також підтримки репутації бренду та орієнтування на преміумсегмент, вважає Оксана Гордій, керівник проєкту «Уманська фруктова компанія».

Про це вона написала у колонці на AgroTimes.

На думку Оксани Гордій, сьогодні в Україні немає проблем зі збутом якісної черешні. А за умов системної праці та дотримання сучасних агротехнологій вирощена в країні продукція може бути цілком придатною для експорту.

«Зрозуміло, що технологічний сад потребує значних інвестицій. Треба розуміти, що перші 4–5 років, до вступу саду у повне плодоношення, вам потрібно його доглядати. А це як мінімум — трактор, обприскувач, шпалера, добрива, засоби захисту. А ще заробітна плата та податки», – зазначає авторка.

Вона вважає, що слід робити ставку на європейські сорти, новітні технології та орієнтуватись на експорт.

«В умовах змін клімату вирощувати черешню без накриття дуже ризиковано. Вам знадобиться протиградова сітка та протидощова плівка, які захищатимуть плоди, схильні до розтріскування, та збережуть мікроклімат», – наголошує Оксана Гордій.

Керівниця «Уманської фруктової компанії» додає, що для нормального транспортування та зберігання одразу після збирання ягоди важливо охолодити.

Авторка згадує, що необхідно постійно переймати досвід країн, де вдосконалюються новітні технології вирощування черешні, боротися не за кілограми, а за розмір та якість плодів. А також працювати над репутацією бренду. І орієнтуватися на преміумсегмент. 

Читайте також: Уманську черешню захищатиме протиградова сітка та плівка від дощу