Овочі-Ягоди-Сад

Вирощування томатів у ЄС страждає від цін на енергоносії

Вирощування томатів у ЄС страждає від цін на енергоносії

Ринок томатів стикається з багатьма проблемами, найбільше – з підвищення вартості енергії. Через це на Півночі Європи тепличне виробництво зменшилося у 8 разів, зріс експорт з більш теплих країн Азії та Африки.

Про це повідомляє FreshPlaza.

У країнах Бенілюксу після Різдва відмічають «пристойні ціни» на «багато сортів томатів». Однак витрати на вирощування також зросли. Нішевим сегментам важче, ніж класичним сортам.

За оцінками експертів, нині в Нідерландах томати вирощують на 100 га, хоча раніше це було 800 га. Виробники, які почали вирощувати з досвічуванням, уклали договори з покупцями, де передбачили пункт про коригування цін у зв’язку зі зростанням вартості електроенергії. Що стосується енергетики, то для багатьох виробників наявність когенераційної установки є дуже важливою для продовження прибуткової роботи. Зараз виробники також заробляють гроші на продажу енергії.

Цього сезону очікується зниження виробництва на квадратний метр. На ринку є гравці з Іспанії, Марокко, а також Туреччини та Польщі, щоб заповнити прогалини у виробництві.

Ринок північної Італії в різдвяний період ринок майже завмер, споживання впало. Ціни теж впали. Томати коштували 1.2-1.50 євро/кг.

Цього сезону в Іспанській провінції Альмерія зросли посівні площі китицевих томатів, зменшилися площі круглих помідорів, оскільки Марокко продовжує набирати обертів. Туреччина отримала найбільший урожай томатів і стала третьою за обсягами країною-виробником після Китаю та Індії та п’ятим експортером.

Читайте також: Нідерландські тепличники переходять на холодостійкі культури