Виробник пояснив чому кращий сидр – із плодів старого саду
Віталій Карвіга, засновник сидерії Berryland Cidery, що в селі Макарівська Буда на Київщині пояснив, що старі яблуні мають дрібні плоди з високою екстрацією речовин, що дає насичений смак.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Плоди яблунь із віком втрачають у масі, і разом із цим підвищується екстракція всіх речовин, які вони містять, – розповів Віталій Карвіга. – До того ж в Україні немає гірко-солодких сортів яблук, а звичайні сорти не дають профіль напою – сидр виходить нібито без настрою, без об’єму. Тому за допомогою дикорослої яблуні й певного сортового підбору нам вдається домогтися такого результату».
Для виготовлення сидру Berryland Cidery використовує до 12 різних сортів яблук у різних пропорціях, починаючи зі Снігового Кальвіля і закінчуючи Джонатаном і Макінтошем зі старих посадок, ще радянських. При цьому яблуко не поділяється на технічне й десертне.
«Для нашого виробництва важливе те, що всередині яблука, а не якого воно кольору або калібру, – зауважив переробник. – Адже ми працюємо тільки в сезон збирання врожаю, як і виробники вина, і не використовуємо яблука, які лежать десь у сховищах. Поки яблуко лежить, в ньому йдуть хімічні процеси, змінюється його структура, маси речовин, і для сидру це вже не те».
Читайте також: За темпами зростання виробництва сидру Україна посіла 2 місце у Європі