Овочі-Ягоди-Сад

Виноградарство найбільш ефективне у дрібних фермерів

Виноградарство найбільш ефективне у дрібних фермерів

Приватні та фермерські господарства є ефективною формою організації виробництва винограду з огляду на врожайність та стан насаджень.

Про це йдеться в дослідженні науковців НУБІП, яке вийде в журналі «Садівництво по-українськи».

За останні роки площа технічних виноградників в господарствах населення залишалася незмінною, проте промислові зменшились на 14%, урожайність за цими категоріями в середньому по роках становила відповідно 15,4±2,0 т/га та 6,8±2,7 т/га.

«Ці дані свідчать, що приватні та фермерські господарства є ефективною формою організації виробництва винограду», – резюмує автор роботи, PhD Олена Василенко.

Нагадаємо, що промислові виноградні насадження України розташовані на півдні в Одеській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій областях та на Закарпатті. Близько 60 % площ знаходяться в зоні укривного виноградарства на щепленій культурі.

«З огляду на високу зрідженість існуючих насаджень, особливо старих (20–35 % від загальної площі) та наявність у їхній структурі таких, строки експлуатації яких перевищені (у середньому в Україні 15–20 %), закладання нових насаджень стає важливим чинником зростання ефективності галузі виноградарства», – пише Василенко.

Читайте також: Площі виноградників за 50 років зменшилися вдесятеро