Овочі-Ягоди-Сад

Втрати врожаю лохини вищі очікувань, ціни триматимуться, – експерт

Втрати врожаю лохини вищі очікувань, ціни триматимуться, – експерт

Зниження цін на лохину на українському ринку в нинішньому сезоні не варто очікувати, вважає керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорев.

Про це повідомляє сайт проєкту.

За його словами, площі під лохиною в ​​Україні за останні кілька років збільшилися в рази, і цей факт підтверджують і основні постачальники посадкового матеріалу лохини на українському ринку.

За словами керуючого партнера ТОВ «ФруТек» Олега Босого в 2019 році комерційні плантації під лохиною в ​​Україні вже перевищували 3 тис. га, а валовий збір в порівнянні з попереднім сезоном зріс удвічі, до 6 тис. тонн.

У нинішньому році, з урахуванням впливу всіх несприятливих погодних факторів навесні, попередньо прогнозувався урожай вже на рівні 8 тис. тонн. Але весняні заморозки мали більш згубні наслідки. На думку експерта, в нинішньому сезоні в Україні зберуть максимум 4,2 тис. тонн лохини. При цьому, навіть у найбільш передових господарствах вже сьогодні відзначено істотне зниження частки ягоди великого калібру, що не додає оптимізму експортно орієнтованим компаніям. На думку Олега Босого, реальні втрати врожаю лохини в комерційних господарствах в нинішньому сезоні складуть від 30% до 90%, що і є основним відповіддю на питання про рекордно високі ціни на ягоду в цьому році.

За даними аналітиків проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти», діапазон цін в кінці минулого тижня становив 140-180 грн/кг, в той час як тижнем раніше він був трохи ширше 120-180 грн/кг. За мінімальними цінами виробники збували останні партії ранніх сортів лохини, якість яких була невисокою.

Роком раніше діапазон цін на лохину в Україні був значно нижчим – 70-120 грн/кг.

На нинішньому тижні пропозиція лохини середньої та низької якості в Україні практично відсутня, а більш об’ємні партії ягід пізніх сортів очікуються на ринку тільки після 10 серпня. Але і це, на думку Олександра Хорева, не знизить ціни, оскільки попит на лохину як на внутрішньому ринку, так і з боку зовнішніх покупців залишається дуже високим.

Читайте також: Гірська лохина легше переносить заморозки