Волоський горіх висаджують восени, навесні й навіть взимку
Сад низькорослого волоського горіха висаджують восени, щоб краще прижилися корені, а прохолодна погода не заважає приживленню. Взимку висаджують у невідкладних випадках, висаджені навесні саджанці потребують регулярного поливу.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Осіннє садіння мотивують тим, що свіжовикопана коренева система ще активно функціонує і готова швидко прижитися, а також у цей час нема високих плюсових температур, що заважають приживленню», – зазначає у статті Віталій Підберезький, садівник з Полтавщини.
За його словами, є прихильники й зимового садіння.
«Але це на випадок невідкладних ситуацій», – зауважує садівник.
Він також нагадує, що в разі осіннього та зимового садіння важливо знизити ризики після садіння, які пов’язані найбільше із зимовими коливаннями температур.
«Хоча зими й стали нині значно теплішими, але щороку повторюється картина (кажу про нашу місцевість): початок грудня, снігу немає, на вулиці –15 °С, – наголошує Віталій Підберезький. – Для посаджених восени саджанців це далеко не найкращі умови, враховуючи, що коренева система горіха пошкоджується за –5 °С у районі залягання коренів. Якщо у вас небагато дерев, то за осіннього садіння перед замерзанням ґрунту слід накрити саджанці «з головою» соломою і кинути зверху трохи перегною або ґрунту, щоб не роздувало вітром».
Але автор наголошує, що за весняного садіння вже не треба думати про зимові негаразди, а регулярний полив дасть змогу саджанцям добре перенести можливу весняну спеку й суховії.
Читайте також: Грецький горіх і слива потребують ґрунту із нейтральним рН