Волоські горіхи допомогли застресованим студентам
Клінічне випробування студентів бакалаврату під час їхнього навчання в університеті показало позитивний вплив споживання волоських горіхів на показники психічного здоров’я та біомаркери загального стану здоров’я, за їх самооцінкою.
Про це свідчать результати дослідження науковців Університету Південної Австралії, які були опубліковані в журналі Nutrients.
Ааспірант Мауріц Херсельман і доцент Лариса Бобровская, зазначають, що результати доповнюють зростаючу кількість доказів зв’язку волоських горіхів із покращенням здоров’я мозку та кишечника.
Вісімдесят студентів бакалаврату, розділених на лікувальну та контрольну групи, були клінічно оцінені в три інтервали, на початку 13-тижневого університетського семестру, під час іспитового періоду та через два тижні після іспитового періоду. Ті, хто входив до групи лікування, отримували волоські горіхи для споживання щодня протягом 16 тижнів протягом цих трьох інтервалів.
«Ми виявили, що ті, хто споживав приблизно півсклянки волоських горіхів щодня, продемонстрували покращення показників психічного здоров’я, як вони самі повідомляли. Споживачі волоських горіхів також показали покращені метаболічні біомаркери та загальну якість сну в довгостроковій перспективі», – зазначили дослідники.
Студенти контрольної групи повідомили про підвищений рівень стресу та депресії напередодні іспитів, а студенти групи лікування – ні. Споживачі волоських горіхів також повідомили про значне зниження відчуттів, пов’язаних з депресією, між першим і останнім візитами порівняно з контрольною групою.
Попередні дослідження показали, що волоські горіхи багаті омега-3 жирними кислотами, антиоксидантами, а також мелатоніном (гормоном, що викликає сон), поліфенолами, фолієвою кислотою та вітаміном Е, які сприяють здоров’ю мозку та кишечника.
Читайте також: Волоські горіхи знижують рівень холестерину, – вчені