Овочі-Ягоди-Сад

Великий фундуковий проєкт може бути акціонерним та інвестиційним

Великий фундуковий проєкт може бути акціонерним та інвестиційним

Великі компанії, які задіяні в агробізнесі, сьогодні розглядають сад фундука як розширення бізнесової діяльності.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповідає головний агроном фундукового саду корпорації «Галс Агро» Євген Лайтер.

«Такі проєкти – інноваційні, з дуже тривалим періодом будівництва та окупності, – каже він, – тому що зазвичай посадити 100 га фундукового саду – це близько двох років роботи. Можна вкластись і у рік, але краще, щоб для цього було достатньо часу – аби все зробити правильно».

За словами Лайтера, існує два варіанти такого великого фундукового проєкту – акціонерний та інвестиційний. Перший передбачає площу понад 100 га.

«Це може бути компанія з 2-5 партнерів, які вклались у землю, створили підприємство, – пояснює експерт. – По суті, це інвестиція в команду і компанію – такий вид бізнесу буде працювати тільки в тому випадку, якщо у вас є люди, які впораються із поставленими вами задачами».

Інвестпроект передбачає насадження понад 200 га та корпоративну власність. Подібний використала корпорації «Галс Агро», яка зараз вирощує фундук на площі 400 га з плановим збільшенням до 500 га.

Читайте також: Фундуківство має планувати застосування техніки