Овочі-Ягоди-Сад

Вчені розповіли про технологію боротьби яблуневою плодожеркою

Вчені з Інститут захисту рослин НААН наголосили, що профілактика наростання популяції яблуневої плодожерки в насадженнях ґрунтується на раціональному застосуванні хімічних засобів захисту.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи»

Видання зауважує, що обприскування проти яблуневої плодожерки у плодоносних насадженнях виконують щороку, навіть якщо навесні сади не цвіли й урожай відсутній. 

Кількість обприскувань залежить від розміру популяції шкідника та типу діючої речовини інсектициду. Ціллю обприскування є знищити гусеницю у період від її відродження з яйця й до занурення в плід.

«Систему захисних обробітків проти плодожерки складають для конкретного саду, – рекомендують вчені. – Під час льоту першої генерації обприскування виконують, якщо протягом 5 днів у пастку впіймалося 5 та більше метеликів.  

Під час льоту 2–3 генерації підставою для обприскування є відлов у пастку трьох метеликів протягом 5 днів. За тривалого льоту, коли інтенсивність відлову метеликів у пастку не нижча ніж 4–5 особин/5 днів, проти кожної генерації виконують два інсектицидні обприскування. 

Якщо літ першої генерації розтягується на 60–65 діб, слід виконати додаткове третє обприскування». 

Окрім хімічного захисту, заходи боротьби з яблуневою плодожеркою передбачають утримання міжрядь під чорним паром, розпушування ґрунту приштамбової зони, видалення відшарованої кори на штамбах, знищення рослинних решток і падалиці, знезараження тари тощо.

Читайте також: Постійне застосування піретроїдів викликало резистентність яблуневої плодожерки