Овочі-Ягоди-Сад

Вчені назвали найбільш чутливі до сонячних опіків культури

Вчені назвали найбільш чутливі до сонячних опіків культури

«Сонячними опіками» кінця зими – початку весни сильніше пошкоджуються яблуні сортів Ренет Симиренка, Кальвіль сніговий та Джонатан. Серед літніх особливо вразливим є сорт Папіровка.

Про це йдеться в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».

Опіки на деревах груші відмічаються набагато рідше, ніж на яблуні. Серед кісточкових висока чутливість до опіків відмічена у сортів черешні та сливи.

«Останнім часом з поширенням бактеріальних інфекцій доволі часто на деревах яблуні виникає симптоматика схожа до «сонячних опіків», а саме побуріння кори з наступним її відмиранням. На відміну від ушкодження сонячними опіками, яке локалізоване з південно-західної сторони стовбура бактеріальні виростки на корі, спричинені бактерією псевдомонас, проявляються з різних сторін стовбура в незалежності від дії сонячного освітлення»,  – пише Вікторія Кривошапка, завідувачка лабораторії фізіології рослин Інститут садівництва НААНУ.

Особливо часто сонячні опіки відмічають в північно-східних регіонах україни. Наприклад, для зони відповідальності Сумської дослідної станції Інституту садівництва Малий Самбір характерні посушлива погода і сонячна морозна погода о другій половині лютого. Однак заходи захисту від опіків, що застосовуються на станції, зводять до мінімуму їх шкоду.

Читайте також: Морозобоїни та сонячні опіки дерев лікують садовими замазками